نحوه جلا دادن به طلا وجواهرات

دراین مقاله میخواهیم به نحوه جلا دادن تمیز کردن و براق کردن به طلا وجواهرات بپردازیم. طلا وجواهرات پس از چند‌‌ماه استفاده مد‌اوم به‌د‌لیل ارتباط با پوست بد‌ن یا د‌یگر مواد‌، جلای روز اول خود را  از د‌ست می‌د‌هد‌ و رنگش تغییر پیدا میکند اما برای اینکه طلا و جواهرات را مثل روز اول د‌ربیاورید‌ نیازی نیست کار خیلی خاصی انجام د‌هید‌. برای همین منظور نکاتی قابل توجهی را برای شما خواهیم گفت.

نحوه جلا دادن به طلا و جواهرات

1- با استفاده از ترکیب جوش شیرین و مایع ظرف شویی خمیری تهیه کرده و جواهرات خود را به ان آغشته سازید. سپس بعد از گذشت چند دقیقه آن را با آب بشویید.

2- طلاهای خود را در محلولی حاوی مایع ظرفشویی، پودر لباس شویی قرار دهید، محلول را به همراه طلا روی اجاق بگذارید تا بجوشد. بدین گونه جرمی که در لا به لای طلا وجود دارد، از آن خارج می‌شود. سپس طلا‌های خود را با مسواک تمیز کنید و با آب بشویید و با سشوار خشک کنید.

3- کافی است یک ظرف استیل یا مسی را روی شعله ملایم اجاق گاز قرار د‌هید‌ و د‌اخلش را کمی آب بریزید‌. کمی بعد‌ به آن مقد‌اری مایع ظرفشویی اضافه کنید‌ و آن را هم بزنید‌. سپس طلا‌ها را طوری که با هم برخورد‌ی ند‌اشته باشند‌ روی کف ظرف‌‌ رها کنید‌. وقتی آب به جوش آمد‌ و مد‌تی گذشت، چربی‌ها و مواد‌ اضافی روی طلای زرد‌ خود‌ به‌ خود‌ از بین می‌رود‌ وجلای روز اول را بد‌ست می‌آورد‌. پس از آنکه طلا اصطلاحا قل خورد‌، آن را از د‌اخل ظرف بیرون بیاورید‌ و زیر آب جوش د‌یگری بگیرید‌. این کار باعث می‌شود‌ تا چربی‌های اضافی و احتمالی باقیماند‌ه روی طلا به کلی از بین برود‌. برای طلای سفید‌ هم از همین روش استفاد‌ه کنید‌.

4- مقداری خاک ارّه از نجاری‌ها تهیه کرده و طلا و جواهرات را درون خاک اره فرو کنید. سپس با خاک ارّه سطح آنها را مالش دهید. پس از پاک کردن طلا و جواهر از خرده‌های چوب، شفافیت و برق چشم‌گیری را مشاهده می‌کنید.

5- روش دوم استفاده از چرم و یا پاراچه ی نخی است. با مالش دادن یکی از آنها بر روی سطح طلا، برق و جلای خاصی

توجه داشته باشید: این روش شست شو تنها برای طلا می‌باشد و برای سایر جواهرات به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

نحوه جلا دادن وبراق کردن طلا وجواهرات

تمیز کردن جواهرات اتمی یا بدل

برای تمیز کردن جواهرات اتمی و یا بدل می‌توانید مقداری جوش شیرین را بر روی مسواک بریزید سپس آن را به آرامی روی این گونه جواهرات بمالید تا تمیز و براق شود.

نگهداری‌ از طلا و جواهر

برای نگه داری طلا و یا جواهرات، آنها در درون جعبه مخصوص قرار دهید و تا حد امکان از ساییده شدن آنها بر روی هم جلوگیری شود.

براق‌ کردن‌ طلا و جواهر

1- می‌توانید با استفاده از خاک اره سطح جواهرات خود را مالش دهید تا شفافیت و برق قابل ملاحظه ای را مشاهده کنید.

2- با مالش دادن مقداری چرم و یا پارچه ای نخی جلا و برق خالصی را می‌توان بر سطح طلا و جواهرات خود به وجود اورد.

بازکردن‌ گره‌ زنجیر

اگر زنجیر آویز و یا مدال شما گره خورد، آن را بر روی سطحی صاف قرار دهید، مقداری روغن بر روی آن ریخته و گره را با سوزنی نسبته بزرگ به آرامی باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *